9 March 2015

Coffee tour de ManchesterOur coffee list was way longer but we did want to spend the whole weekend in cafes as there is a lot to see in the lovely city of Manchester. Here is the list of the top 3 cafes to try when in Manchester:

Náš seznam kaváren v Manchesteru byl o něco delší, ale nehodlali jsme celý víkend prosedět v kavárnách, v Manchesteru je toho dost k vidění. Tak tedy stručně, zde jsou ty tři nejlepší kavárny: 

Close to Piccadilly, hidden in Tib Street. Amazing atmosphere, very cosy cafe with great design. We were lucky enough to find two seats as this place is very popular, I guess. We had a flat white with nice latte art and one V60, Kenya Gathiga. Yummy. Also, the food and some of the beers looked just delicious. Plus I absolutely loved their playlist, great mix, I was pleased to hear my favourite Onra's Chinoiseires in a cafe.

Kousek od manchesterského Piccadilly, schovaná v Tibb street. Úžasná atmosféra, útulná kavárna s povedeným designem. Měli jsme štěstí a našli místo pro dva, ale zdá se, že je to normálně nelehký úkol. Dali jsme si pro začátek flat whitte a V60tku, Keňu Gathiga. Velice dobré. Mimochodem, jídlo také nevypadalo špatně. Nadchl mě hlavně jejich playlist, skvělý mix, byla jsem nadšená, že někdo někde pouští mého oblíbeného Onru a jeho Chinoiseires.  

Again close to Piccadilly, in a small Tariff street. This place is bit bigger but again very busy (if not more busy than NTP) so we were lucky to find seats for three people. Lovely place, still not the one where you want to sit with the book as it can be really noisy. More a place where you go with a group of friends.
I really loved the super friendly staff, we had a really nice chat about the coffee scene in Manchester etc. This time we had flat white n. 2 and filter n. 2, Costa Rica Tarrazu from Origin coffee roasters. The best filter I had in Manchester.

Opět kousek od pIccadilly, v malé Tariff street. Tohle místo je větší, ale také pořádně rušné (jestli ne ještě rušnější než NTP), ale poštěstilo se nám najít místo pro tři. Kouzelná kavárna, ale ne ta, kam si člověk sedne s knihou, spíš s bandou přítel. 
Líbila si mi hlavně milá obsluha, nějakou chvíli jsme si povídali o Manchesteru a kavárnách v okolí. Pak jsme si dali flat whitte číslo dvě a také druhý filter, tentokrát Costa Ricu Tarrazu, od pražírny Orifin coffee roasters. Podle mého nejlepší filter za celý náš víkend v manchesteru. 
A lovelly little "box" hidden in a small square, close to the Manchester Cathedral. We were bit lost so we managed to get there few minutes before closing but the barista (as it takes only one person to run such a small place) did not mind at all, he actually looked quite pleased to have some quests. He told us a lot about the Manchester coffee scene, a lot about UK roasters and made us a delicious espresso and a kalita - Ethiopian by North Star Roasters. M. really loved this one, to me Takk's Costa Rica was still the winner of the day. 
Anyway, this was a nice way to end our sightseeing Saturday. Plus there were no people in Grindsmith so we enjoyed the comfy seats and watched the rain outside. This place must be amazing in summer when you can take a cup of lovely coffee and sit outside.


Tahle malá "krabička" schovaná kousek od Manchester katedrály byla milým překvapením. Trošku jsme se ceslou ztratili, takže jsme přiběhli pár minut před zavíračkou, ale baristovi (na tohle malé místo je totiž jeden barista až až) to ani trochu nevadilo, dokonce bych řakla, že byl rád za hosty. Rozpovídal se o Manchesteru a zdejších kavárnách a udělal nám skvělé espresso a výbornou kalitu, tentokrát Etiopii od pražírny North Star Roasters. Podle M. dokonce lahodnější než Costa Rica v Takku. 
Každopádně posezení v Grindsmithu bylo hezké zakončení soboty. Byli jsme jediní hosté a tak jsme si v klidu a teple vychutnali dobré kafe a pozorovali déšť venku. Mimochodem, tohle místo musí být kouzelné v létě, kdy si člověk vezme kávu ven na to pěkné náměstíčko. No comments:

Post a Comment