8 January 2014

Taranaki falls and Tokaanu hot pools


Jestli v Tongariro National Park trávíte více dní a děláte tady více okruhů, v den volna je ideální vyrazit k Teäranaki vodopádu. Je to celé odpočinková procházka na zhruba dvě hodiny, žádné prudké stoupání, ani klesání. Je to poměrně frekventovaná trasa, je ideální hlavně pro malé cestovatele, ale nám naštěstí nikdo den nijak nenarušil. 
Taranaki vodopád stojí za to! Pro fotografa ráj. Překrásné místo. Dá se dokonce obejít, aby se na něj člověk dostal z horní strany. Na koupání to ovšem není, voda je nehezky ledová. 

Na sever od Tongariro National parku jsme se vydali hned po Taranaki Falls tracku. Na plánu jsme měli Tokaanu, nedaleko Taupa. Je to hodně malá vesnice, ale jsou tady dvě atrkace, které stály za návštěvu - Tokaanu hot pools a Tokaanu Thermal Walk. Soukromý horký bazének stojí 10$ na půl hodiny a v ceně je dále zahrnut neomezený vstup do veřejného bazénu. Zasloužený relax! A mimochodem, je to místo, kde není tolik lidí, což je velké plus. 
Tokaanu Thermal Walk je procházka na zhruba 15 minut, žádný pořárný výšlap. Na malém okruhu je k vidění nespočet termálních jezírek, které hrají všemi barvami, bublající bahna a zajímavý zápach. Vlastně je to takový Waiotapu Termal Wonderland v malém. A zdarma! 


No comments:

Post a Comment